Jak powinien wyglądać szkolny plac zabaw?

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu a dziecko
Ramowy rozkład dnia w przedszkolu a dziecko
Październik 6, 2016
Jak wybrać idealne buty
Grudzień 16, 2017
Show all

Jak powinien wyglądać szkolny plac zabaw?

plac zabaw

To czas zmian, w którym edukacja,. Ponadto, boiska wiele szkół  i staje się niezbędna.Jesteśmy przyzwyczajeni do szkoły, w której jest przestrzeń, i zamknięte, w których odbywają się zajęcia z dziećmi, które siedzą i akumulacji energii… i przestrzeń na świeżym powietrzu, plac zabaw w której serwowane wszystko, co zbudował-up energii wybuchu i poza.Ale te, 30-minutową przerwę w środku-dobry, że nie ma sensu, jeśli system edukacji nie jest dostosowany do rzeczywistych potrzeb dzieci, stając się bardziej doświadczony, tak, że mogą nauczyć się, zajmując się w oczy, i w tym samym czasie, do nauki gry. Gdzie zaczyna się i kończy każda rzecz? Bo rzeczywistość jest taka, że gdy dzieci się bawią, nawet gdy wydaje się, że nic się nie dzieje, także nauki.Dlatego ważne jest, aby wyobrazić sobie przestrzeń poza szkołą, jak miejsce, które „ciągłego uczenia się” życie może być rozszerzony. I to w podwójnym znaczeniu:

plac zabaw
1. Przynieść klasie w przestrzeni: przynieść naturę do szkoły, aby być w stanie obserwować i badać bezpośrednio (nie przez książkę, lub, co gorsza, ekran).
2. Włączyć gry i relacje, które są tworzone podczas przerwy, w ścisłym znaczeniu tego słowa. Jak? Sprzyja obecność takich elementów, które zapraszają do gry zespołu, negocjacje między dzieci, wyobraźni,… Wprowadzenie różnych tekstur do gry/eksperyment z nimi, elementy umiejętności motorycznych i usurpándole uwagę na części piłki nożnej, który  dziedzińce lat.

Nowoczesne place zabaw

Niestety, pamiętam podwórko, w mojej szkole cementu czysto. Przejść do etapu przedszkola, najbardziej zabawnych, które powinienem był zrobić, był jeden utwór, koszykówka, i inne na piłkę nożną, które zostały zaatakowana przez konkursy, w których, jak zwykle, tylko dzieci były. Dziewczyny siedziały w szatni przed grą w karty, mówić… Oczywiście, jeśli przestrzeń została otwarta w przeciwnym razie, może zaoferować plac zabaw więcej możliwości i doświadczenia, gra byłaby o wiele bogatsze, bardziej rozbudowane i bogatsze, i jestem przekonany, że jest różnica między „piłka nożna chłopców – dziewczyn-do-czat lub gry na rękach” został skrócony.

Zanim odejdę, chcę z tobą porozmawiać o tym, dlaczego ważne jest, aby rozwijać placu zabaw jednej ze szkół jako parametr bardziej niż na zewnątrz, gdzie przyroda i jej elementy są obecne, i który w tym samym czasie, możliwości gry są bogate i zróżnicowane. Krótko niektóre z zalet:
Poznawcze: przynieść naturę w szkole zwiększa rozwoju umysłowego dzieci, rozwija ich zdolności obserwacji, analizy i rozumowania. Ponadto, doświadczenie manipulacji, które może uzyskać dziecko w przestrzeni na zewnątrz dobrze przygotowane, z różnych tekstur, aby stymulować rozwój ich własności i swoje uczucia.Emocjonalnie: w domu, na świeżym powietrzu, gdzie kupić, obecność naturalnych elementów i tworzenie struktur przetwarzania (typy domów, plac zabaw, cocinitas, baseny, ogrody, itp) dzieci uczą się komunikować, negocjować, dzielić się, współpracować, koordynować, itp, w przeciwieństwie do tych wystąpień, które w zasadzie pozwala tylko dla gier, konkursów.

Krótko mówiąc, patio dobrze myślałem stymuluje gry, interakcji, pobudza ciekawość, korzyści dla samooceny i zdrowie fizyczne.I tak, teraz pokażę wam kilka opcji, aby włączyć się na podwórku. Te pomysły są proste, ekonomiczne, wiele z nich wykonane są z elementami recyklingu. Wymaga przede wszystkim dobrego planowania, czasu, sił, i wiele złudzeń.Wstaw piasku i brudu. Jakiś czas temu miałem spotkanie z kreatorem zabaw, i jego twórca powiedział mi, że to w pełni udany”, gdzie jest piasek i woda… nie zbudowałem. Dzieci nie trzeba nic więcej”. Był plac zabaw powołując się na plażę, który ma już wszystko, czego potrzebujesz dla godzin zabawy, ale wydaje mi się, bardzo prawdziwe i ma zastosowanie i w innych kontekstach. Piasku, ziemi (i wody) są doskonałą bazą wypadową.

Komentarze są wyłączone.