Trudne początki uczęszczania dziecka do przedszkola

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu a dziecko
Ramowy rozkład dnia w przedszkolu a dziecko
Październik 6, 2016
Show all

Trudne początki uczęszczania dziecka do przedszkola

Trudne początki uczęszczania dziecka do przedszkola

Mamo uspokój się, czuję się dobrze!” – lub przedszkola początku wpływu na matkę. Okres, kiedy dzieci pierwszy krok za próg przedszkola.Każdy rodzic, chyba jedna z najbardziej trudno puścić naszych dzieci w świat, który dla nas obcy. Dzieci z niecierpliwością czekam na przedszkola, bo wiele dobrego, że słyszeli o tym od matki, brata z sąsiedniego domu bawić się z dziećmi i pragnienie, aby tym środowisku.

Jak reagują rodzice posyłając dziecko na początku do przedszkola

Jak reagują rodzice posyłając dziecko na początku do przedszkolaStopniowo zwiększamy nasze dzieci, aby wszystko, co jest piękne i dobre.Ale kto pocieszy rodziców? Oni jak się zabrać za to przeszkoda? Kto troszczy się o nich, tak jak jego dusza również uszkodzone w tym czasie.Wiele osób mówi: ,,rozpacz mojego dziecka, nie pozostawiając mi”, nie główny dla ciebie” ,,dlaczego nie patrzysz na mnie?” po prostu pocałunek może dać,” policjant po prostu się schować, niż mi się”… Jak wyszliśmy z bramy przedszkola, już nasze łzy wytrzeć użyć, zaginione dziecko, już nie myśląc o tym, zastanawiam się, co on teraz robi. Może zawrócić i iść z powrotem, wyglądamy naprawdę wszystko w porządku?

Życie produkowane przypadkach, gdy zauważyłem, że matka pod okno zajrzeć, lub w drzwiach, słuchając nas, lub pięć minut na telefonie, aby płakać, jeśli inne dziecko. Spełnić się w końcu, że to dobre miejsce dla twojego dziecka, bo przecież nie ma nic złego. Później, powstała sytuacja, gdy matka małych dzieci w przedszkolu obok działającej dziecięcej teatr przyjął go, jak on, patrząc na plac, by zobaczyć, naprawdę wszystko w porządku.Mały krok od rodzica do straży proces, ale jest to duży skok w życiu dziecka.

Ciekawe, że w tej konkretnej sytuacji, wzajemne zaufanie już w przedszkolu do początku pojawienia się, ale możesz być pewien, że te kroki powinny były to zrobić. Jedna z rozmów powiedział mi, że strasznie źle dla dziecka, że wysłał, a nawet w domu nie mogłem być spokojny, dopóki nie widziała. Gdy zadzwonił telefon, a ja od razu pomyślałam, jestem pewna, że przedszkole szukasz. I w przedszkolu początku nie było aż tak wielka oddziale, jak żyją rodzice, tak jak to tylko mały krok od rodzica do straży proces. Ja bym powiedział: mały krok od rodzica do straży proces, ale i życie dziecka. To łatwo zrobić!

Jak ułatwić dziecku pierwsze chwile w przedszkolu

Jak ułatwić dziecku pierwsze chwile w przedszkoluUpewnij się, że początkowy hura, długo oczekiwany przedszkole początku niech nie psuje się martwić nasz. Jeśli dziecko puść mnie, nie trzeba, abyśmy mocno na drzwi. Zbędnych pytań, nie mamy na to czasu rano, w tym dniu, będzie miał dużo czasu na dyskusje. Pewnie wielu z was w masce walka na swoje uczucia, niepewność, będę tęsknił za swoim dzieciom, ale bardzo. Wiem, że pierwsze dni są najtrudniejsze, bo w głębi duszy cierpi z powodu wyrzuty sumienia, ale każdy może osiągnąć sukces. Mamy przyzwyczajają się do nowej sytuacji, (może być trochę więcej mamo, niż dziecko).

Jeśli dziecko czuje, że rodzic, do radosnych oczekiwań przedszkola, szczyci się tym, że twoje dziecko jest już duży i mądry, i jak wiele ciekawych rzeczy czeka go tam, to dziecko może czuć, a on z pewnością jak w przedszkolu, wychowawczyni w przedszkolu. Rodzic, który też się martwię, martwię się o tym, co będzie się z nim, że jeśli…i tak bez końca następnego może nie być problemem, nie zdziw się, jeśli dziecko jest smutny, płacze, jest niespokojny.Matka nieświadomie nasilać go, lub zapobiec dziecka, aby otworzyć.

Ważne, że zaufanie być przedszkolanka, opiekunka do dziecka, ciociu. Dziecko słów i lepiej, niż ktokolwiek czytałam matki twarz, jakby ruch. Tak, że nie czujemy, jak niepewnie jestem, i ile się martwimy. Pokaż dziecku, jak próbujesz Meta-komunikacja z nas ostrzec:Mamo Puść mnie, zaufaj mi, ja sam mogłem umyć ręce, przedszkola w małej łazience jestem sama i mam przyjaciół, z którymi dobrze się bawimy. Przedszkolanka na mnie patrzeć, słuchać mnie, i jego też kocham, ale wiesz i czujesz: mamo, że jesteś najważniejszy dla mnie. JA BARDZO MOCNO KOCHAM CIĘ!” – to przytulić je, oczywiście, powiedzieć nam.

Mimo wszystko to, że nauczyciel, staramy się być rodzicami jako pozytywne doświadczenie zabrać swoje dzieci do przedszkola rozpoczyna się.

Komentarze są wyłączone.